FKN2WSFR-73-0R18
Mfr.Part #
FKN2WSFR-73-0R18
Description
RES 0.18 OHM 1% 2W AXIAL
FKN
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Power Dissipation :
2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
180mOhms
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
2
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
11.5062mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
FKN2WSFR-73-0R18
YAGEO FKN2WSFR-73-0R18
180mOhms, 2W, Wirewound,