FKN200JR-73-62R
Mfr.Part #
FKN200JR-73-62R
Description
RES 62 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
62Ohm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN200JR-73-62R
YAGEO FKN200JR-73-62R
62Ohm, 2W, Wirewound,