FKN200JR-73-2R4
Mfr.Part #
FKN200JR-73-2R4
Description
RES 2.4 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Resistance :
2.4Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN200JR-73-2R4
YAGEO FKN200JR-73-2R4
2.4Ohm, 2W, Wirewound,