FKN200JR-52-3R6
Mfr.Part #
FKN200JR-52-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
3.6Ohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Datasheets
FKN200JR-52-3R6
YAGEO FKN200JR-52-3R6
3.6Ohm, 2W, Wirewound,