FKN200JR-52-3R3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FKN200JR-52-3R3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.3 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Feature :
Flame Proof, Fusible, Safety
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
3.3Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Series :
FKN
Number of Terminations :
2
Datasheets
FKN200JR-52-3R3
YAGEO FKN200JR-52-3R3
3.3Ohm, 2W, Wirewound,