FHJ.0B.305.CLLD52Z
Mfr.Part #
FHJ.0B.305.CLLD52Z
Description
CONN PLUG FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Series :
0B
Shell Size - Insert :
305
Current Rating :
6.5A
Termination :
Solder Cup
Number of Positions :
5
Push-Pull
Plug, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line), Right Angle 5 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk J Push-Pull
FHJ.0B.305.CLLD52Z Overview
FHJ.0B.305.CLLD52Z Features
0B series
FHJ.0B.305.CLLD52Z Applications
There are a lot of LEMO
FHJ.0B.305.CLLD52Z Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER