FH4000080
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FH4000080
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Drive Level :
10 µW
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
8pF
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±10ppm
Physical Dimension :
L2.5XB2.0XH0.6 (mm)/L0.098XB0.079XH0.024 (inch)
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Additional Feature :
AT-CUT; TR
Operating Temperature :
-20°C~75°C
HTS Code :
Operating Frequency :
40MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
40MHz
Series :
SaRonix-eCera™ FH
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm