FGJ.3B.318.CLLD10
Mfr.Part #
FGJ.3B.318.CLLD10
Description
CONN PLUG FMALE 18P SOLDER CUP
Shell Size - Insert :
318
Length :
58mm
Diameter :
18mm
Current Rating :
7A
Polyetheretherketone (PEEK)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Solder Cup
Number of Positions :
18
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Series :
3B
Cable Opening :
0.362 ~ 0.394 (9.20mm ~ 10.00mm)
Datasheets
FGJ.3B.318.CLLD10
Plug, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 18 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk J Push-Pull
FGJ.3B.318.CLLD10 Overview
FGJ.3B.318.CLLD10 Features
3B series
FGJ.3B.318.CLLD10 Applications
There are a lot of LEMO
FGJ.3B.318.CLLD10 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER