FGJ.2B.310.CYMD99
Mfr.Part #
FGJ.2B.310.CYMD99
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Length :
50mm
Number of Positions :
10
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
8A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Diameter :
15mm
Series :
2B
Cable Opening :
0.362 ~ 0.390 (9.20mm ~ 9.90mm)
Shell Size - Insert :
310
Datasheets
FGJ.2B.310.CYMD99
Plug, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Crimp Gold Chrome Bulk J Push-Pull
FGJ.2B.310.CYMD99 Overview
FGJ.2B.310.CYMD99 Features
2B series
FGJ.2B.310.CYMD99 Applications
There are a lot of LEMO
FGJ.2B.310.CYMD99 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER