FGG.4K.312.CYCC65
Mfr.Part #
FGG.4K.312.CYCC65
Description
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
Number of Positions :
12
Current Rating :
12A
Series :
4k
Shell Size - Insert :
312
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Cable Opening :
0.240 ~ 0.256 (6.10mm ~ 6.50mm)
Termination :
Crimp
Datasheets
FGG.4K.312.CYCC65
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 12 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.4K.312.CYCC65 Overview
FGG.4K.312.CYCC65 Features
4K series
FGG.4K.312.CYCC65 Applications
There are a lot of LEMO
FGG.4K.312.CYCC65 Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER