FGG.4K.307.CLAC15
Mfr.Part #
FGG.4K.307.CLAC15
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.555 ~ 0.591 (14.10mm ~ 15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
7
Current Rating :
20A
Termination :
Solder Cup
Shell Size - Insert :
307
Series :
4k
Datasheets
FGG.4K.307.CLAC15
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.4K.307.CLAC15 Overview
FGG.4K.307.CLAC15 Features
4K series
FGG.4K.307.CLAC15 Applications
There are a lot of LEMO
FGG.4K.307.CLAC15 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER