FGG.4B.330.CYCD12Z
Mfr.Part #
FGG.4B.330.CYCD12Z
Description
CONN PLUG MALE 30POS GOLD CRIMP
Cable Opening :
0.417 ~ 0.472 (10.60mm ~ 12.00mm)
Number of Positions :
30
Shell Size - Insert :
330
Current Rating :
5A
Diameter :
25mm
Length :
75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Orientation :
G
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Termination :
Crimp
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.4B.330.CYCD12Z Overview
FGG.4B.330.CYCD12Z Features
4B series
FGG.4B.330.CYCD12Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.4B.330.CYCD12Z Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER