FGG.4B.330.CNAD12
Mfr.Part #
FGG.4B.330.CNAD12
Description
CONN PLUG MALE 30P GOLD SLDR CUP
Material Flammability Rating :
UL94 V-2
Current Rating :
5A
Number of Positions :
30
Shell Size - Insert :
330
Mount :
Free Hanging
Termination :
Solder Cup
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Ratings :
IP50
Cable Opening :
0.417 ~ 0.472 (10.60mm ~ 12.00mm)
Insert Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Backshell
Datasheets
FGG.4B.330.CNAD12
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.4B.330.CNAD12 Overview
FGG.4B.330.CNAD12 Features
4B series
FGG.4B.330.CNAD12 Applications
There are a lot of LEMO
FGG.4B.330.CNAD12 Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER