FGG.3K.314.CYCC85Z
Mfr.Part #
FGG.3K.314.CYCC85Z
Description
CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP
Current Rating :
9A
Termination :
Crimp
Number of Positions :
14
Shell Size - Insert :
314
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Cable Opening :
0.319 ~ 0.335 (8.10mm ~ 8.50mm)
Bulk
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.3K.314.CYCC85Z Overview
FGG.3K.314.CYCC85Z Features
3K series
FGG.3K.314.CYCC85Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.3K.314.CYCC85Z Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER