FGG.3K.310.CLAC95Z
Mfr.Part #
FGG.3K.310.CLAC95Z
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Shell Size - Insert :
310
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.358 ~ 0.374 (9.10mm ~ 9.50mm)
Termination :
Solder Cup
Current Rating :
12A
1 (Unlimited)
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.3K.310.CLAC95Z Overview
FGG.3K.310.CLAC95Z Features
3K series
FGG.3K.310.CLAC95Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.3K.310.CLAC95Z Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER