FGG.3B.P22.CLAD12Z
Mfr.Part #
FGG.3B.P22.CLAD12Z
Description
LBP KEYG 2FL P1+4LV 12.0MM D
Gold
Product Status :
Active
Number of Positions :
6 (4 + 2 Fluidic)
Current Rating (Amps) :
8A
Applications :
Voltage Rating :
Primary Material :
Metal
Free Hanging (In-Line)
Shell Size, MIL :
Cable Opening :
0.425 ~ 0.469 (10.80mm ~ 11.90mm)
Series :
3B
Package :
UL94 V-0
Mounting Feature :
Fastening Type :
Push-Pull, Detent Lock
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Termination :
Solder Cup
Features :
Shell Size - Insert :
P22
FGG.3B.P22.CLAD12Z Overview
FGG.3B.P22.CLAD12Z Features
3B series
FGG.3B.P22.CLAD12Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.3B.P22.CLAD12Z Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER