FGG.3B.314.CYCD10Z
Mfr.Part #
FGG.3B.314.CYCD10Z
Description
CONN PLUG MALE 14POS GOLD CRIMP
Number of Positions :
14
Length :
58mm
Current Rating :
9A
Diameter :
18mm
Shell Size - Insert :
314
Cable Opening :
0.362 ~ 0.394 (9.20mm ~ 10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Push-Pull
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.3B.314.CYCD10Z Overview
FGG.3B.314.CYCD10Z Features
3B series
FGG.3B.314.CYCD10Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.3B.314.CYCD10Z Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER