FGG.3B.307.CLAD92Z
Mfr.Part #
FGG.3B.307.CLAD92Z
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Stock
6
In Stock :
6
Termination :
Solder Cup
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Contact Gender :
Brass
Pbfree Code :
yes
Shell Size - Insert :
307
Current Rating :
15A
Number of Positions :
7
Length :
58mm
Diameter :
18mm
Cable Opening :
0.303 ~ 0.362 (7.70mm ~ 9.20mm)
Fastening Type :
Push-Pull
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.3B.307.CLAD92Z Overview
FGG.3B.307.CLAD92Z Features
3B series
FGG.3B.307.CLAD92Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.3B.307.CLAD92Z Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER