FGG.2B.810.CLAD92Z
Mfr.Part #
FGG.2B.810.CLAD92Z
Description
CONN PLUG MALE 11P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)
UL94 V-0
Current Rating :
7A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Positions :
11 (10 + 1 Coax)
Shell Size - Insert :
810
Packaging :
Bulk
FGG.2B.810.CLAD92Z Overview
FGG.2B.810.CLAD92Z Features
2B series
FGG.2B.810.CLAD92Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.2B.810.CLAD92Z Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER