FGG.2B.319.CYCD92Z
Mfr.Part #
FGG.2B.319.CYCD92Z
Description
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Push-Pull
Pbfree Code :
yes
Number of Positions :
19
Cable Opening :
0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)
ECCN Code :
EAR99
Length :
50mm
Termination :
Crimp
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shell Size - Insert :
319
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Ratings :
IP50
HTS Code :
Diameter :
15mm
Color :
Silver
Gender :
Male
Shell Material :
Current Rating :
5A
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.2B.319.CYCD92Z Overview
FGG.2B.319.CYCD92Z Features
2B series
FGG.2B.319.CYCD92Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.2B.319.CYCD92Z Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER