FGG.2B.307.CYCD82Z
Mfr.Part #
FGG.2B.307.CYCD82Z
Description
CONN PLUG MALE 7POS GOLD CRIMP
Length :
50mm
Current Rating :
11A
Termination :
Crimp
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Number of Positions :
7
Diameter :
15mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Shell Size - Insert :
307
Brass
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.2B.307.CYCD82Z Overview
FGG.2B.307.CYCD82Z Features
2B series
FGG.2B.307.CYCD82Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.2B.307.CYCD82Z Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER