FGG.2B.306.CYCD92Z
Mfr.Part #
FGG.2B.306.CYCD92Z
Description
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Stock
24
In Stock :
24
Cable Opening :
0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)
Current Rating :
12A
Termination :
Crimp
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Positions :
6
Shell Size - Insert :
306
Diameter :
15mm
Length :
50mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Chrome
LEMO FGG.2B.306.CYCD92Z
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 6 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.2B.306.CYCD92Z Overview
FGG.2B.306.CYCD92Z Features
2B series
FGG.2B.306.CYCD92Z Applications
There are a lot of LEMO
FGG.2B.306.CYCD92Z Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER