FGG.1K.304.CLAC35
Mfr.Part #
FGG.1K.304.CLAC35
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Polyetheretherketone (PEEK)
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Number of Positions :
4
Color :
Silver
Pbfree Code :
yes
Cable Opening :
0.122 ~ 0.138 (3.10mm ~ 3.50mm)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Current Rating :
10A
Shell Size - Insert :
304
Push-Pull
Datasheets
FGG.1K.304.CLAC35
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
FGG.1K.304.CLAC35 Overview
FGG.1K.304.CLAC35 Features
1K series
FGG.1K.304.CLAC35 Applications
There are a lot of LEMO
FGG.1K.304.CLAC35 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER