FG24C0G2E562JNT06
Mfr.Part #
FG24C0G2E562JNT06
Description
CAP CER 5600PF 250V C0G RADIAL
Stock
145
In Stock :
145
Published :
2013
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
250V
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
FG24C0G2E562JNT06
TDK Corporation FG24C0G2E562JNT06
FG 5600pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial