FG24C0G2A153JRT06
Mfr.Part #
FG24C0G2A153JRT06
Description
CAP CER 0.015UF 100V C0G RADIAL
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
0.015µF
Tolerance :
±5%
Series :
FG
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
FG24C0G2A153JRT06
TDK Corporation FG24C0G2A153JRT06
FG 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial