FG24C0G2E332JNT06
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FG24C0G2E332JNT06
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 250V C0G RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
3300pF
Series :
FG
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead Style :
Formed Leads
Package / Case :
Radial
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
250V
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
FG24C0G2E332JNT06
TDK Corporation FG24C0G2E332JNT06
FG 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial