FG23X7R2E105KNT00
Mfr.Part #
FG23X7R2E105KNT00
Description
CAP CER 1UF 250V X7R RADIAL
Stock
764
In Stock :
764
Size / Dimension :
0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Capacitance :
1μF
Tolerance :
±10%
Datasheets
FG23X7R2E105KNT00
TDK Corporation FG23X7R2E105KNT00
FG 1μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.335Lx0.217W 8.50mmx5.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial