FG14C0G2A472JNT06
Mfr.Part #
FG14C0G2A472JNT06
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G RADIAL
Tolerance :
±5%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Package / Case :
Radial
Lead/Base Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
100V
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
4700pF
Datasheets
FG14C0G2A472JNT06
TDK Corporation FG14C0G2A472JNT06
FG 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial