FDMS3008SDC
Mfr.Part #
FDMS3008SDC
Manufacturer
onsemi
Package / Case
8-PowerTDFN
Description
MOSFET N-CH 30V 29A DUAL COOL56
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Continuous Drain Current (ID) :
29A
Number of Pins :
8
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
29A Ta