FD6250011
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FD6250011
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Frequency :
62.5MHz
Power Supplies :
2.5V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Supply Voltage :
2.5V
Max Supply Current :
35mA
Type :
XO (Standard)
Series :
SaRonix-eCera™ FD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Frequency :
62.5MHz
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Mount :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Qualification Status :
Not Qualified
Height :
1.2954mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
4
Function :
Enable/Disable
Output :
CMOS
Frequency Stability :
±50ppm