FD6250007
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FD6250007
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Mount :
Surface Mount
Max Supply Current :
25mA
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Frequency :
62.5MHz
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Power Supplies :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
3.3V
Height :
1.2954mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
62.5MHz
Output :
CMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SaRonix-eCera™ FD
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Number of Terminations :
4
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm