FCR3WSJT-73-4K7
Mfr.Part #
FCR3WSJT-73-4K7
Description
RES 4.7K OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
4.7kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FCR3WSJT-73-4K7
YAGEO FCR3WSJT-73-4K7
4.7kOhm, 3W, Carbon Film,