FCR3WSJT-73-1R3
Mfr.Part #
FCR3WSJT-73-1R3
Description
RES 1.3 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance :
1.3Ohms
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Datasheets
FCR3WSJT-73-1R3
YAGEO FCR3WSJT-73-1R3
1.3Ohms, 3W, Carbon Film,