FCR2WSJT-52-6K8
Mfr.Part #
FCR2WSJT-52-6K8
Description
RES 6.8K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
6.8kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR2WSJT-52-6K8
YAGEO FCR2WSJT-52-6K8
6.8kOhm, 2W, Carbon Film,