FCR2WSJR-52-430R
Mfr.Part #
FCR2WSJR-52-430R
Description
RES 430 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Resistance :
430Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FCR2WSJR-52-430R
YAGEO FCR2WSJR-52-430R
430Ohm, 2W, Carbon Film,