FCR2WSJR-52-390K
Mfr.Part #
FCR2WSJR-52-390K
Description
RES 390K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
390kOhm
Datasheets
FCR2WSJR-52-390K
YAGEO FCR2WSJR-52-390K
390kOhm, 2W, Carbon Film,