FCR2WSJR-52-16R
Mfr.Part #
FCR2WSJR-52-16R
Description
RES 16 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
16Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FCR2WSJR-52-16R
YAGEO FCR2WSJR-52-16R
16Ohm, 2W, Carbon Film,