FCR2WSJR-52-15R
Mfr.Part #
FCR2WSJR-52-15R
Description
RES 15 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
15Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR2WSJR-52-15R
YAGEO FCR2WSJR-52-15R
15Ohm, 2W, Carbon Film,