FCR2WSJR-52-15K
Mfr.Part #
FCR2WSJR-52-15K
Description
RES 15K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
15kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR2WSJR-52-15K
YAGEO FCR2WSJR-52-15K
15kOhm, 2W, Carbon Film,