FCR2WSJR-52-150R
Mfr.Part #
FCR2WSJR-52-150R
Description
RES 150 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
150Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Datasheets
FCR2WSJR-52-150R
YAGEO FCR2WSJR-52-150R
150Ohm, 2W, Carbon Film,