FCR2WSJR-52-110K
Mfr.Part #
FCR2WSJR-52-110K
Description
RES 110K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
110kOhm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FCR2WSJR-52-110K
YAGEO FCR2WSJR-52-110K
110kOhm, 2W, Carbon Film,