FCR200JR-73-820K
Mfr.Part #
FCR200JR-73-820K
Description
RES 820K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Resistance :
820kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR200JR-73-820K
YAGEO FCR200JR-73-820K
820kOhm, 2W, Carbon Film,