FCR200JR-73-5K6
Mfr.Part #
FCR200JR-73-5K6
Description
RES 5.6K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
5.6kOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FCR200JR-73-5K6
YAGEO FCR200JR-73-5K6
5.6kOhm, 2W, Carbon Film,