FCR200JR-73-5K1
Mfr.Part #
FCR200JR-73-5K1
Description
RES 5.1K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
5.1kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR200JR-73-5K1
YAGEO FCR200JR-73-5K1
5.1kOhm, 2W, Carbon Film,