FCR200JR-73-2K4
Mfr.Part #
FCR200JR-73-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.4kohm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Datasheets
FCR200JR-73-2K4
YAGEO FCR200JR-73-2K4
2.4kOhm, 2W, Carbon Film,