FCR200JR-73-2K2
Mfr.Part #
FCR200JR-73-2K2
Description
RES 2.2K OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
2.2kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FCR200JR-73-2K2
YAGEO FCR200JR-73-2K2
2.2kOhm, 2W, Carbon Film,