FCR200JR-73-1K3
Mfr.Part #
FCR200JR-73-1K3
Description
RES 1.3K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.3kOhm
Datasheets
FCR200JR-73-1K3
YAGEO FCR200JR-73-1K3
1.3kOhm, 2W, Carbon Film,