FCR200JR-73-180K
Mfr.Part #
FCR200JR-73-180K
Description
RES 180K OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
180kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FCR200JR-73-180K
YAGEO FCR200JR-73-180K
180kOhm, 2W, Carbon Film,