FCR200JR-73-16K
Mfr.Part #
FCR200JR-73-16K
Description
RES 16K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
16kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FCR200JR-73-16K
YAGEO FCR200JR-73-16K
16kOhm, 2W, Carbon Film,