FCR200JR-73-12R
Mfr.Part #
FCR200JR-73-12R
Description
RES 12 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
12Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FCR200JR-73-12R
YAGEO FCR200JR-73-12R
12Ohm, 2W, Carbon Film,